Přejít k hlavnímu obsahu
x

Celoživotní potíže, příběh paní J. D.

Paní Bláhová, jste génius!

Ne, že bych o tom někdy pochybovala, ale opět se mi dostal do rukou důkaz, že to děláte dobře. Teprve včera jsem si byla v nemocnici pro výsledky MR z července.

Cystu v dutině, kterou jste mi měřila, mi potvrdily včera výsledky magnetická rezonance z července, na které jsem byla o dva dny dříve než u Vás v Brně. Vy jste mi ale, na rozdíl od nich, přesně vyměřila, jaká cysta to je. A tím bych chtěla začít svůj příběh.

Desať dôvodov, prečo je niekedy lepšie nenavštíviť svojho lekára

16. 1. 2019

Aj vám odmalička vždy vravievali, že prevencia je lepšia ako liečba? Že treba pravidelne navštevovať lekára, aby sa ochorenia odhalili na začiatku, najlepšie hneď v ich zárodku?

Za bežných okolností to môže byť pravda. Avšak v časoch chemickej a primárne na peniaze zameranej „modernej“ medicíny, to nie je vždy to najlepšie rozhodnutie.

Štatistiky vravia jasne…

Technologie úpravy vody v kontextu s novými požadavky na jakost pitné vody

V souvislosti s vydáním nové evropské směrnice pro pitnou vodu v prosinci 2020 jsou zavedeny některé nové ukazatele jakosti pitné vody, například látky typu PFAS, patřící do kategorie mikropolutanty. Nové požadavky vycházející z evropské směrnice budou muset být zavedeny do české legislativy a po uplynutí přechodného období rovněž uplatňovány v praxi. Kromě ukazatelů, které budou nově zapracovány do zákonných požadavků, jsou další polutanty, které jsou sledovány s obezřetností, jako jsou mikroplasty či rezidua léčiv.

Dr. Vernon Coleman: Pití vody z kohoutku vás může zabít

Převzatý článek 25. 1.

Někteří z vás možná znají dr. Colemana z „doby covidové“ jako jednoho z největších kritiků restrikcí i genových injekcí. Vernon Coleman se věnuje otázce zdraví již asi 50 let, takže témat, do kterých za ty roky zabrousil, je mnohem víc. Mimo jiné se již od 80. let zabýval otázkou kontaminantů v pitné vodě – a to zejména léků a drog. A jak nyní říká, tak tento problém dosud nebyl nijak uspokojivě vyřešen.

Bakterie jsou vůči antibiotikům čím dál odolnější

20. 1. 2019

Brusel omezuje používání antibiotik

Antibiotiky se dnes léčí i nemoci, které se jimi účinně neodstraní. Navíc se ve velkém podávají hospodářským zvířatům. Zdraví škodlivé bakterie se kvůli tomu stávají rezistentními, což může v budoucnu ohrožovat více lidských životů než třeba rakovina

Právě proti nevhodnému podávání antibiotik zvířatům chce zakročit i Brusel. V EU je užívání antibiotik pro podporu růstu zakázáno již od roku 2006. Zemědělci ale nově nebudou smět ani podávat zdravým zvířatům krmivo, které obsahuje léčiva.

Subscribe to antibiotika